Vandens filtrai

Vandens gerinimo ir valymo filtrai - efektyvu ir naudotina

Vanduo

Be vandens neišgyventų žmogus, augalai, gyvūnai. Rodos, iš krano teka kuo švariausias vanduo, nes akivaizdžiai pamatyti net ir kažkokių nepageidaujamų priemaišų nepavyktų. Tikrai nemažai mūsų tautiečių mėgsta gerti vandenį tiesiog iš krano ir jiems tai skanu. Kiti gi linkę rinktis tik užvirintą vandenį ar kitus gėrimus. Pagal skonį, savaime suprantama, vandens švarumo, kokybės nenustatysi (nes ne visada nekokybiškas vanduo yra neskanus), tad, norint įsitikinti, kokios kokybės vandeniu prausiamės, verdame valgį, geriame, t.y. teikiame sau naudą arba, atvirkščiai, kažkuo, „plika akimi“ nematomu, save žalojame. Kaip parodė atlikti tyrimai, mūsų šalyje geriamojo vandens kokybė yra viena geriausių iš visų Europos šalių, tačiau ar galime pasitikėti tyrimu, kai vanduo tikrintas ne iš mūsų čiaupo?

Lietuvoje geriamo vandens tiekimui naudojamas tik požeminis vanduo, tad ar tikrai jis sveikas, kaip kad rekomenduoja jį gerti medikai? Atlikus daugumos atskirų gyvenamųjų namų vandens tyrimus priimta išvada, jog ne visuomet iš krano teka sveikas, t.y. švarus, vanduo. Vanduo, kad būtų tinkamas vartoti, reikalauja specialaus apdorojimo – filtravimo, o šią funkciją gali atlikti vandens gerinimo įrenginiai.

Vandens valymo įrenginiai rūpinasi vandens kokybe, o tokį jį gerdami prisidedame prie savo sveikatos gerinimo!

Vandens filtrai

Švarus vanduo yra toks, kuriame neaptinkama mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų sveikatai. Vandens kokybė priklauso nuo jame ištirpusių, suspenduotų ir pakibusių medžiagų, bakterijų ir kitų priemaišų. Vandens kokybę taip pat nusako jo spalva (neretai nuo rudo atspalvio turinčio vandens, kuriame nustatomas padidintas geležies kiekis net vonia ir kriauklė tampa nebe baltos, bet rudos spalvos), kvapas (kai kurie žmonės jo negali net gurkšnio nuryti dėl iš čiaupo sklindančio nemalonaus kvapo), skonio (per daug geležies turintis vanduo primena metalo skonį). Visa tai pašalinti padeda vandens valymo įrenginiai:

mechaniniai filtrai valo vandenį nuo rūdžių, purvo, kitokių nuosėdų;

vandens nugeležinimo filtrai pašalina geležies bei mangano perteklių, išventiliuoja nemalonų kvapą;

geriamojo vandens filtrai išvalo jį nuo švino, vario, kurio prisisotina tekėdamas vamzdynais, nitratų, nitritų, sunkiųjų metalų ir kitų nuodingų medžiagų;

aktyvuotos anglies filtrai pasirūpina, kad iš vandens būtų išvalytas chloras bei kitokios organinės medžiagos, šalina prastą kvapą ir skonį, spalvą, mažina pesticidų bei herbicidų kiekį;

vandens minkštinimo filtrai šalina/sumažina vandens kietumą, kurį sudaro vandenyje ištirpusios kalcio ir magnio druskos. Dėl vandens kietumo ant čiaupų ir kt. vonios įrenginių, virdulių  bei visur, kur tik patenka vanduo, nusėda kalkių nuosėdos. 

Užklausos forma